Yaz geliyor! İşte sivrisineklerden kurtulmanın yolu

Muz kabuklarını atmayın
Muz kabuğunun iç kısmını sivrisineğin soktuğu bölge üzerine sürerseniz kısa bir süre sonra ısırığın kaşıntı hissinin azaldığını göreceksiniz. Acil durumlarda kullanmak istiyorsanız buzlukta muz kabuklarını saklayıp kullanabilirsiniz.

Sakın koyu renk giyinmeyin
Sivrisineğin koyu renk kıyafetlere daha çok geldiğini biliyor muydunuz? Eğer sivrisinekleri, bir nebze daha kendinizden uzaklaştırmak istiyorsanız odanızın bir köşesine koyu renkli kıyafetleri asın.

Fesleğen ya da reyhan kurtarıcınız
Sivrisineklere karşı en etkili yöntemlerden biri de odanızda fesleğen ya da reyhan bulundurmak. Yöntemin daha etkili olmasını istiyorsanız bu iki bitkiyi başucunuzda bulundurmanızda fayda var.

Mutlaka duş alın
Sivrisinekler daha çok terli olan vücutlara ve ayak kokusu problemi yaşayan kişilere gelmektedir. Yatmadan önce duş almanız sizi sivrisineklere karşı koruyacaktır.

Soğan ve sarımsak sivrisinek düşmanı
Sivrisineklere karşı etkili yöntemlerden biri de soğan ve sarımsak. Amerika ve Kanada da yapılan araştırmada yüzde 100 sonuç alınmış ve sivrisineklerin sarımsak ve sarımsak yağı olan yerlere yaklaşamadığı görülmüştür.

Ada çayının etkisi
Ada çayı en etkili sivrisinek kovma yöntemlerinden biri. Demleyin ve odaya kokusu yayılsın.

Karanfil ve limon bir arada
Karanfil kokusu sivrisinekleri rahatsız eder. Yeşil limonu kesip üzerine karanfil taneleri koyarak da sivrisineklerden korunabilirsiniz.

Doğal yağlar!
Sivrisinek ısırıklarına karşı doğal yağları kullanmayı deneyin.
İşte ısırıklara karşı en etkili yağlardan bazıları; limon, defne, okaliptüs, portakal kabuğu, çay ağacı ve vanilya yağı. Bu yağları vücudunuza sürmek istemiyorsanız bu yağları bir miktar suyla karıştırıp sprey yapıp odanıza sıkabilirsiniz.

Cep telefonları için sivrisinek kovucu program
Sivrisinekten korunma yolları için cep telefonunuz size yardım ediyor. Sinekkovar adı verilen bu program sizi sivrisineklerden kurtarıyor. İnsanı biraz rahatsız edecek olan bu sese dayanabiliyorsanız bu programı indirip denemenizde fayda var.

Sivrisinek ısırdıktan sonra bunları yapmanız sizi rahatlatacak!
Sivrisineklerin saldırısına maruz kaldıysanız bunları yapmak sizi rahatlatacaktır.
Bir kalıp sabunu ıslatıp, ıslak sabunu ısırığın üstüne sürtebilirsiniz.
Aloe vera, kabartma tozu ve su ile yapılan macun da kaşıntılara iyi geliyor
Isırığın üzerine buz sürmek sizi rahatlatacaktır. Ve en çok kullanılan yöntemlerden biri de elbette limon kolonyası.


Bir yanıt yazın

* alanlar zorunludur.