Penye ip modelleri Prestij Boncuk’da

İplik çeşitleri bilindiği üzere pamuk, yün, polyester ya da keten gibi elyaf özelliği olan liflerin bir araya getirilmesi ile üretilir. Pamuk ipliği, bu bakımdan en sık kullanılan ve en çok tercih edilen iplik çeşitlerinden biridir. Özellikle tekstil ve ev tekstili sektörü bakımından büyük bir öneme sahiptir. Pamuk lifleri, pamuk bitkisinin kozasındaki elyaftan imal edilir. Üretim sürecinde, bu lifler değişik yöntemler ile taranır ve eleme işlemine tabi tutulurlar. En nihayetinde, üç ana kategoriye ayrılırlar: Karde ring pamuk ipliği, penye ip modelleri ve open-end pamuk ipliği. Karde ring denen iplik türü, kısa pamuk elyafından üretilir ve ayrı bir tarama işleminden geçirilmez.

Penye ip farkı nedir?
Bu nedenle daha pürüzlü bir yüzeye sahip olurlar. Dokuma ve örme sektöründe kullanılan bu iplikler genellikle Ne 6 ile Ne 30 numara arasında üretilir. İçlerinde bir miktar da olsa yabancı madde kaldığından, diğer iplik çeşitlerine göre daha mat bir görünüme sahip olduklarını söyle ek mümkündür. Karde ring iplikleri, denim (kot), kord, havlu, spor giysi kumaşları, çarşaflar ve döşemelik kumaşlar üretiminde kullanılır. Open-end iplik çeşitleri de çoğu açıdan karde ring iplikleri ile benzerdir. Orta kalınlıkta ve tüylü olurlar. Genellikle denim (kot) kumaş üretiminde tercih edilirler. Penye ip modelleri ise, bu üç kategori arasında en temiz, en düzgün ve en parlak görünüme sahip iplik çeşididir.

Penye ip satın al
Penye ip modelleri, uzun ve ince pamuk elyaflarının tarana işleminden geçirilmesi ile elde edilen, en kaliteli pamuk ipliğidir. Teniz, homojen, düzgün ve yüksek tutumludur. Mukavemeti çok daha yüksektir. Penye iplik modelleri ile yapılan kumaşlar, diğer ipliklerle yapılan kumaşlara kıyasla daha iyi ve kalitelidir. Hatta karde ipliklerden yapılamayacak kumaşlar penye iplik çeşitleri yapılır. Penye ip modelleri su emicidir ve statik elektrik sorunu da yaşatmaz. Her türlü giysi, kıyafet ve üst kalite ev tekstili imalatında kullanılabilir. Hobi dünyanızda yeni ufuklar açmak için, penye ip modelleri onlarca farklı renk seçeneği ve uygun fiyatlarla Prestij Boncuk web sitesinde satışa sunulmuştur.


Bir yanıt yazın

* alanlar zorunludur.