Kayseri Fizyoterapist

Fizyoterapistler, bazı insanlarda oluşan hastalıkların sonucunda hareket kısıtlanması ya da kalıcı hasarlar gibi durumların tedavi yöntemlerini uygulayan kişidir.

Fizik tedavi yöntemi, oldukça etkili bir yöntemdir. Kişide belirli bir tedavi süreci sonrası ilerlemeler meydana gelir. Bu ilerleme konusunda fizyoterapistler belirli bir planlama yaptıktan sonra bunu uygulama yöntemine geçer. Kayseri fizyoterapist uzmanlarından bu hizmeti alabilirsiniz.

Fakat bu tedaviden önce doktorun hastasına teşhis koyması gerekir. Daha sonra fizik tedavi yöntemi uygulanmaya başlanıyor. İyileşme süreci hızlandığı için ilaç kullanım durumu zamanla azalıyor. Daha sonra ise hastanın hareketleri daha da artmış oluyor. Amaç, hastanın iyileşme sürecinin daha da hızlanmasını sağlamadır.

Fizyoterapistler Hangi Hastalıklar İçin Tedavi Uygular

Pek çok hasta için fizik tedavi yöntemi fizyoterapistler tarafından uygulanır. Kimi zaman beyin hasarları olduğunda felç gibi durumlar yaşanabilir. Böyle zamanlarda doğru bir fizik tedavisinin uygulanması gerekiyor. Böylelikle hasta, bir süre sonra yeniden kaslarını harekete geçirmeyi başarır.

Ayrıca bazı kişilerde oluşan duruş bozukluğu, sporda yaşanan sakatlanma gibi durumlar sonucunda da fizik tedavi uygulanır. Zaman içerisinde hem iyileşme hem de duruşun düzelmesi söz konusudur. Ayrıca yüz felci, Parkinson gibi pek çok rahatsızlık için de fizik tedavi uygulanır.

Bu hastalıklarda uygulandığı gibi bazı durumlarda fizik tedavi yöntemi uygulamak mümkün olmaz. Hamile olan, kalbinde pil takılı olan ve vücuttaki açık yara bulunan bölgelere fizik tedavi uygulanmıyor.

Fizyoterapistlerin Uyguladığı Tedavi Yöntemleri

Öncelikle manuel terapi yöntemi sık uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem genel olarak el ile Uygulanan, masaj tekniği içeren bir yöntemdir. Kayseri fizyoterapist uzmanları başarılı şekilde bu yöntemi uygular.

Bu yöntem dışında, derin ısıtıcı yöntemi mevcuttur. Derin dokular ısıtılarak, iyileşme daha da hızlandırılır. Bu yöntemde bağ dokusunu esnetmek amaçlanır.

Bir diğer tedavi yöntemi ise elektroterapi yöntemidir. Bu yöntemde ağrılar yok edilmeye çalışılır. Güçsüz olan kaslar daha güçlü hale getirilir. Bunların dışında, lazer tedavisi, su ile tedavi, traksiyon gibi pek çok yöntemler mevcuttur.

Tüm bu fizik tedavi hizmetlerinden başarılı şekilde Tedavi almak için Kayseri fizyoterapist hizmeti alabilirsiniz. Detaylı Bilgi için https://ozelfizyoterapist.net/lokasyonlar/kayseri-evde-fizik-tedavi sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Bir yanıt yazın

* alanlar zorunludur.