Dudak Bakım Ürünleri

Vücudumuz birçok organdan oluşmaktadır. Sahip olduğumuz bütün organlarımız ve uzuvlarımız kendileriyle ilgilenip kusursuz bakım yapmamızı istemektedirler. Ellerimiz, tırnaklarımız, yüzümüz, ayaklarımız ve saçlarımız kendilerine ayrı ayrı bakım yapılmalarını isterler. Bütün bu saydığımız organlar hepimiz için fazlasıyla önemlidir. Bunların dışında da fazlasıyla dikkat çeken bir bölümümüz daha vardır ki bunun bakımı da fazlasıyla önemlidir. Bu fazlasıyla dikkat çekici ve önemli bölümümüz ise dudaklarımızdır. Dudak bakımı ve dudak bakımı ürünleri hakkında sizlere faydalı bilgiler anlatacağız.

Gülerken, yemek yerken ve konuşurken vücudumuzun en çok dikkat çeken yeri dudaklarımızdır. Dudaklarımız aslında çok fazla önemseyip, ilgilenmediğimiz bir bölgemizdir. Genellikle rujlar ve parlatıcılarla geçiştirerek bakımını yaptığımızı düşünüp geçiştirmeye çalışırız. Fakat dudaklarımız fazlasıyla ilgi beklemektedir. Özellikle de kış aylarında dudaklarımız daha çok çatlamaktadır. Bu mevsimlerde çatlar, kurur ve rengi solar. Bu durumlarla karşılaşmamız önemli bir sorun olduğunun da bizlere bir kanıtı niteliğindedir. Genellikle bu durum rujlarla ve parlatıcılarla geçiştirilmeye çalışılır. Fakat bu geçiştirme ilerlemeye yol açmaktadır. İlerlemenin önüne geçmek içinde düzenli dudak bakımı yapmanız gerekmektedir. Dudak bakımınızı da dudak bakım ürünlerini tercih ederek en sağlıklı olarak yapabilirsiniz. Dudak bakım ürünlerin öncesinde de günlük hayatınızda dikkat edip alışkanlık haline getirmeniz gerekecek püf noktalarına değinebiliriz.

Birinci adımımızda çatlamış dudakların bakımı yer almaktadır. Eğer çatlamış dudaklarınız var ise bu çatlama durumunun iki sebebi vardır. Birincisi vücudunuzun susuz kalması sebebiyle dudaklarınızın susuzluktan çatlamasıdır. İkinci sebebi ise çok fazla rüzgâr, soğuk veya da sıcak ortamlarda bulunmuş olmanızdır. Burada ki püf nokta ise bu tip ortamlarda kendinizi korumanız ve bol bol su içerek de dudaklarınızın çatlamasını önlemenizdir.

İkinci adımımız da dudaklarımızın çatlaklarıyla ilgilidir. Eğer dudaklarınızda çatlaklar oluştuysa veya yoksa bile önlemek amacı ile daima yanınızda dudak bakım ürünlerinden çatlak kremi bulundurabilirsiniz. Gün içinde sürmeyi tekrar ederek dudak çatlaklarınızın önüne geçebilirsiniz.

Üçüncü adımımız da özel içeriği bulunan dudak peelingleriyle dudaklarınıza pürüzsüz bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu bakım dudaklarınızı ipeksi yumuşaklığa ulaştıracaktır.

Dördüncü adımımız da dudaklarımız uzun süre suya maruz kaldıysa ve çatladıysa bunlar ölü hücrelerin oluşmasına temel oluşturabilir. Bu aşamada da dudaklarımızı bu sorunlardan uzak tutmak için seçtiğimiz dudak bakım ürünlerinin içerisinde E vitamini, aloe vera, badem, zeytinyağı veya jojoba yağı içeren ürünleri tercih edebilirsiniz. Bunlar dışında da dudağınızın sorununa göre iyi gelebilecek dudak bakım ürünlerini tercih etmek daha sağlıklı olacaktır.

Beşinci ve son adımımızda ise yapmamız gereken şey dışarı çıkmadan önce rujumuzun veya dudak nemlendiricimizin altına güneş koruyucu krem uygulamak olacaktır. Bunu uygulamasak bile dudak bakım ürünlerinin içinde güneş koruyucu özelliği bulunan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Dudaklarınızın daha dolgun ve büyük gözükmesini istiyorsanız yapmanız gereken birkaç adım olacaktır. Bunların birincisi dudaklarınızı yoğun bir şekilde nemlendirmektir. İkincisi de doğal bir renge sahip olan dudak kalemini kullanarak dudak çevrenizi çizmek olacaktır. Üçüncü aşama da ise dudaklarınıza sürdüğünüz dudak kaleminiz ile uyuma sahip olan veya da dudak kaleminizden daha belirgin olan bir ruj sürün ve ardından dudaklarınıza iyice yedirin. Son olarak da rujun bozulmasının önüne geçmek adına dudaklarınızın üzerine saydam bir pudra uygulayıp ardından tekrar rujunuzu sürebilirsiniz.

Ayrıca rujunuzu sürerken de küçük dudaklarınızı büyük göstermek istiyorsanız; alt dudağınızın ortasına vazelin sürmelisiniz. Bu işlem dudağınızı dışarı doğru çeker ve de kalın bir görünümde olmasını sağlar. Büyük dudaklarınızı küçük göstermek isterseniz de rujlarınızın arasında ki herhangi bir koyu rengi seçerek mat bir formül uygulayabilirsiniz. Üst dudağınızdan da memnun değilseniz yapmanız gereken şey; dudak renginizde ki bir dudak kalemiyle dudaklarınızın etrafını çizmek sonrasında da üst dudağın ortasına kahverengi bir kalem kullanarak çizgi çekmektir. Devamında da dudak renginizdeki bir ruju sürün ve altta kalan kahverengi dudak kalemleriyle de kaynaşmalarını sağlayın. Bu işlem dudağınızı olduğundan daha dolgun gösterecektir. Bu işlemleri dolgunlaştırıcı dudak bakım ürünlerini seçerek de kolayca yapabilirsiniz.

https://www.dermoeczanem.com/dudak-bakimi


Bir yanıt yazın

* alanlar zorunludur.