Bursa Toshiba Klima Yetkili Bayi Sembol İklimlendirme

Klimalar hayatımızdaki en önemli beyaz eşyalardan biri kuşkusuz. Bir yeri ısıtmak ve soğutmak için tek kumanda kullanarak bunu sağlayabiliyoruz. Ancak doğru ürün seçimi noktasında birçok kişi kapsamlı bir değerlendirme yapmadan harekete geçiyor. Bu da kısa sürede birçok soruna neden olabiliyor.

BTU Hesaplamasına Dikkat
BTU hesaplaması, Toshiba klima seçerken en çok dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan biri. Isıtma ve soğutma gücünü belirlemek için bu hesaplamaya başvuruluyor. Alanda kaç kişi olduğu, hangi bölgede yaşandığı gibi ayrıntılar, verim almanız bakımından büyük önem taşıyor.

Bölgelere göre BTU katsayısından bahsetmekte fayda var. Örneğin Bursa Marmara Bölgesi’nde ve Marmara’nın BTU katsayısı 385. Eğer Akdeniz Bölgesi’nde yaşıyorsanız 445 BTU kat sayısına göre hesaplama gerekiyor: Alan metre karesi ile bölgenin BTU katsayısı çarpılır. Kişi başına 600 değer ile toplam kişi sayısı çarpılır ve iki sonuç toplanır. Klima BTU özelliği buna göre ayarlanır. Doğru sonuç için yetkili birinden bilgi almakta fayda olduğu söylenebilir.

Klima Türünü Doğru Seçmek Önemli
Klimaların kendi içerisinde birçok türü bulunuyor.   Ev ve iş yerlerinde en yaygın kullanılan tür duvar tipi olanlar.  Eğer büyük alanlar için seçim yapılacaksa salon tipi klimalar daha verimli sonuç veriyor. Klima büyüklüğü, ortam büyüklüğüyle doğru orantılı olduğu için buna göre tercih yapmak gerekiyor.

Tasarruf Edeceğiniz Sınıfı Bulun
Enerji tasarrufu, beyaz eşya kullanımında her geçen gün daha fazla önem kazanıyor. Toshiba Klima seçerken de A, A+, A++ ve A+++  enerji sınıflarından birini seçebilir ve bütçe açısından avantaj elde edebilirsiniz. Artı işaretleri ne kadar fazla olursa, doğayı korumuş oluyorsunuz ve faturalarınız daha düşük geliyor. Ayrıca + işaretinin çokluğu verimin de artmasıyla paralellik gösteriyor.

Klima Ses Seviyesini Kontrol Edin
Klimaların sessiz çalışması, uzun vadeli kullanımda önemli bir ayrıntıdır. Çünkü baş ağrısı gibi sorunlara bile neden olabiliyor. Bu nedenle klima seçerken dbA değerine bakarak hareket etmeniz öneriliyor.  Ayrıca sessiz mod olup olmadığına da bakılması gerekiyor.

İçerideki Hava Kalitesini Artırması Gerek
Klimalar genellikle tamamen kapalı alanlarda kullanıldığı için içerideki havanın kalitesini de artıran nitelikte olmalıdır. Bu özelliğin olup olmadığını Toshiba klima alacağınız yere sormanızda fayda var. İyonizer teknolojisinin olduğu klimalar, temiz ve sağlıklı bir hava sunuyor. Detaylar İçin; http://www.semboliklimlendirme.com/kategori/toshiba-klima
 


Bir yanıt yazın

* alanlar zorunludur.