Yağlı saçlar için bakım önerileri

Yağlı saç derisine sahipseniz sizi bu sorundan kurtaracak, evde kendi saç ve saç derinize uygulayabileceğiniz kolay birkaç tane bakım önerimiz var. Bunlardan birini saç ve saç derinize uygulayarak mükemmel sonuç elde edebilirsiniz.

Elma sirkesi, elma sirkesi faydaları saça olduğu kadar saç derisindeki tüm problemleri alır ve saç derinizde yağlanmayı alır ve yağ dengesini korur. Yapmanız gereken yarım su bardağı elma sirkesini bir bardak suya karıştırıp ilk önce saç derinize iyice uygulayın ardın da tüm saçlarınıza uygulayın ve saçlarınızı toplayıp 30 dakika kadar bekletin. Daha sonra normal duş alın. Bu uygulamayı haftada 2 defa yapın ve dört kez aynı işlemi uygulamanız yeterli olacaktır. Saç derinizdeki yağlanmanın zamanla ortadan kalktığını göreceksiniz.

Limon suyu ve bal, hem limonun suyunun hem de balın cilt sorunları üzerindeki faydaları oldukça fazladır. Bir limonun suyunu iki yemek kaşığı bal ile iyice karıştırın ve ilk önce saç deriniz de başlayarak ardında saç köklerinde saç uçlarınıza doğru uygulayın ve saçlarınızı bir bone ile kapatın. Bir saat kadar uygulamayı saçlarınızda bekletin. Ardın da duş alın haftada iki defa ve 4-5 uygulama kadar devam edin. Bu uygulama ayrıca saçlara parlaklık verir ve saçların uzamasını sağlar.

Yumurta akı, bal ve limon bu maske ayrıca saçları güçlendir ve saçların uzamasını sağlar. Saç dökülmelerine de iyi gelir.

İki yumurta akı, bir yemek kaşığı bal ve bir limonun suyu bunları kasede iyice karıştırın ve saç derinize ardın da saçlarınıza uygulayın. Bir saat bekletip ardından da şampuanla yıkayın. Haftada bir defa ve 4-5 uygulama kadar devam edin sonuç mükemmel olacaktır.

Ve sakın unutmayın, saçlarınıza çok iyi bakın…


Bir yanıt yazın

* alanlar zorunludur.