Gür ve uzun kirpikler için bakım kürleri

Bakışlarınızın en güzel çerçevesi olan kirpikleriniz sizden biraz ilgili bekliyor. Kirpikleriniz kısa ama gür ya da tam tersi uzun ama seyrek mi? Günlük makyaj sonrası koparak azaldığını mı düşünüyorsunuz?

İleriki yaşlarda seyrek kirpiklere sahip olmamak için gözlerimizi tozlardan koruyan kirpiklerimize özen göstermekte yarar var. Kirpik bakım kürleri adı altında piyasada satılmakta olan ürünleri evde olan malzemelerden de hazırlamak mümkündür. İşte evde gür ve uzun kirpiklere sahip olmak için yapabileceklerimiz;

  1. Öncelikli olarak sağlıklı beslenme Protein yönünden zengin, sebze meyve ağırlıklı beslenmek ve gün içerisinde bol miktarda su tüketimi alışkanlık haline getirilmelidir. Çünkü sağlıksız beslenme kirpiklerinizin dökülmesi ve güçlü olamayan kirpiklerinizin koparak azalmasına yol açacaktır.
  2. Kirpikleri besleyen ve güçlendiren yağların en başında hint yağı ve zeytinyağı Bu yağlarla her gün makyajımızı temizledikten sonra gece yatmadan önce kirpiklerinize bir pamuklu çubuk yardımıyla bakım yapabilir ve daha kısa sürede uzamasını sağlayabilirsiniz.
  3. 1 çay kaşığı hint yağı ve 1 tatlı kaşığı kakao yağı ile hazırladığımız kirpik uzatıcı bakım kürünü geceleri kirpik diplerimize sürelim. Bir hafta düzenli kullanımdan sonra farkı sizde hissedeceksiniz.
  4. Daha güçlü kirpiklere sahip olmak için eşit miktarda badem yağı, fındık yağı ve zeytinyağını karıştırarak oluşturduğunuz bakım kürünü düzenli olarak kullanabilirsiniz.
  5. Yine eşit miktarda tatlı badem yağı ve hint yağını karıştırarak oluşturduğunuz bakım kürü kirpiklerinizi dolgunlaştıracaktır.
  6. Bir diğer popüler kirpik uzatma, nemlendirme ve güçlendirme yöntemi ise Vazelin’dir. Pamuklu çubuk yardımıyla yine kirpiklerinize uygulayıp gece boyu kirpiklerinizi beslemesini sağlayabilirsiniz.
  7. Şimdi belki de en etkili kirpik uzatma yöntemlerinden bir tanesinden bahsedelim. Güzellik uzmanlarının da tavsiye ettiği eczanelerden kolaylık temin edebileceğimiz “E vitamini”.  Gece yatmadan önce bir pamuklu çubuk ile kirpiklerinize uygulayacağınız E vitamini, kirpikleri besliyor, onarıyor, güçlendiriyor ve yeni kirpik oluşumunu sağlıyor.
  8. Saç diplerine yapılan masaj nasıl kan akışını hızlandırıp kan dolaşımını düzenliyorsa kirpik diplerine yapılan masajda aynı etkiyi yaratır. Günde birkaç dakika kirpik diplerinize masaj yaparak uyarabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

* alanlar zorunludur.