Ev yapımı doğal makyaj temizleyiciler

Yorucu bir günün daha sonuna geldiniz, dinlenmeniz için son birkaç adım daha kaldı. Bütün gün size eşlik eden makyajınızdan kurtulma vakti geldi. Tam da bu sırada hali hazırda kullanmakta olduğunun makyaj temizleme ürününüz bitti ise ya da artık kimyasal içeren bu ürünleri kullanmak istemiyorsanız. Sizin için hazırladığımız evde yapabileceğiniz doğal makyaj temizleyicilerden birini seçebilirsiniz.

1. Gül Suyu ve Zeytinyağı Karışımı
Bir kabın içerisine eşit miktarda istediğiniz kadar gülsuyu ile sızma zeytinyağını koyarak çalkalayın. Hazırlamış olduğunuz karışımı bir pamuk yardımıyla dudak ve göz makyajınızı temizlemek için kullanabilirsiniz. Her kullanımdan önce mutlaka karışımı çalkalamalısınız.

Suya dayanıklı göz kalemi, eyeliner, rimel vb. Kolaylıkla temizleyecektir. Cildinizi temizleme ve besleme özelliklerinin dışında, gül suyu, göz altı morluklarına ve şişliklerine iyi gelir. Zeytinyağı ise cildinize gerekli olan nemi sağlayarak esneklik kazandıracaktır.

Hassas ciltler dahil olmak üzere tüm ciltlerde kullanabileceğiniz bu karışımdan sonra oluşabilecek yağlı histen kurtulmak isterseniz pamuk ile silerek yada doğal bir sabun ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Not: Gül suyunun bulunmadığı durumlarda zeytinyağını yalnız da kullanabilirsiniz.

2. Yoğurt ve limon karışımı
Bir yemek kaşığı yoğurt (mümkünse doğal), bir yemek kaşığı limon suyu ile karıştırarak tüm yüzünüze hatta boynunuza, dekolte kısmınıza uygulayınız. Bir iki dakika bekledikten sonra nemli bir pamuk yardımıyla karışımı yüzünüzden temizleyin. Bu karışım, temizlemenin yanında cildinizdeki ölü derinin yok olmasını da sağlar. Limonda bulunan sitrik asit güneş lekelerine, sivilce lekelerine, siyah noktalara karşı en etkili doğal çözümlerden biridir. Ve düzenli kullanımda bu sorunların giderilmesinde önemli ölçüde etkilidir.

3. Hindistan Cevizi Yağı
Dikkat edilmesi gereken bir nokta, hindistan cevizi yağını alırken oda sıcaklığında katı formda olanlarını tercih etmelisiniz. Soğuk sıkma olarak geçen hindistan cevizi yağı kabın içerisinde yoğun kıvamlı ama sürmeye başladığınızda yağlandığını göreceksiniz.

Bir pamuk yardımıyla göz ve dudak makyajınızı çıkarmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cildinizi temizlerken rahatladığını da hissedeceksiniz. Hassas cilde sahipseniz tam da size göre bir seçenek. Çünkü hassas ciltlerde alerjiye neden olan ürünler yerine şiddetle tavsiye edilmektedir.

4. Badem Yağı
Yağlı ciltler için uygundur. Çünkü badem yağı daha da yağlandırmak yerine, bu etkinin yok olmasını sağlar.

5. Jojoba Yağı
Diğer doğal makyaj temizleme seçeneğimiz ise Jojoba yağı… Bir yemek kaşığına iki yemek kaşığı su karıştırarak pamuk yardımıyla masaj yaparak uygulanır. Makyajınız yok olurken cildiniz pürüzsüzleşir ve esneklik kazanır.

6. Vazelin
Vazelini parmak uçlarınızla hafifçe yüzünüze uygulayın. Sonrasında pamuk yardımıyla cildinizden vazelini temizlerken tüm makyajınızın da çıktığını göreceksiniz. Uzun süreli kullanıma uygun ve ucuz bir ürün olan vazelini doğal yani ev yapımı olmasına özen gösterin.


Yorumlar

  • Bu bakım ile yüzüm gerçekten çok güzel oldu. Artık hayatımdan kimyasalları çıkarıyorum.. Teşekkürlerrr

  • Cildimiz özel değil çok özeldir.Öncelikli ve önemlidir.Bizim giysimizdir.Onun için sitenizdeki bilgiler çok güzel devamını sizlerden bekliyorum.Sürekli sitenizin takipçisiyim.Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

* alanlar zorunludur.