Sigarayı bırakmak için plan yapın

Sigarayı bırakmak için insanların kendilerine düzenli bir plan yapmaları büyük faydaları da beraberinde getiriyor.

İnsanların zararlı madde alışkanlıklarından kurtulmaları için planlı bir şekilde ilerlemesi gerekmektedir. Düzgün yapılmış olan bir plan, sigara tiryakisi olan bireylerin kendilerini daha düzenli bir hayata adapte etmelerini sağlar. Sigarayı bırakmak için izlenmesi gereken yolları bir kağıda döktüğünüzde, hayatınıza bir çok kural girecek ve bu kuralları bozduğunuzda kendinizde suçluluk duygusu hissedeceksiniz. Bu psikoloji ise insanlara sigarayı bırakma konusunda yeterli bir sebep olacaktır. Yavaş yavaş kendinizi bir düzene sokacak ve bu düzen çerçevesinde hayatınıza yön vererek, yaşamınızdaki tüm olumsuzluklarla beraber bağımlılığınıza da bir son vermiş olacaksınız.

Sigarayı Adım Adım Bırakmak İçin Plan Nasıl Yapılmalıdır?

Sigarayı attığınız küçük ancak bir o kadar da etkili olan adımlar ile bırakmak için kendinize bir liste hazırlayın. Bu listede mutlaka bulundurmanız gereken kuralları şunlardır;

  • Kendinize kesin bir gün belirleyin ve o günden itibaren bir tane dahi olsa kesinlikle sigara içmeyiniz.
  • Sigara içmediğiniz zamanlardaki yaşamınıza adapte olun ve sizlere getireceği pozitif şeyleri bir kağıda yazarak sürekli görebileceğiniz bir yere koyun.
  • Aynı şekilde sigaranın size verdiği zararları listeleyin ve evinizi küçük not kağıtları ile gittiğiniz her yerde görebileceğiniz bir ortama koyun.
  • Sigarayı neden bırakmak istediğiniz konusunda kendinize belli kriterler oluşturun ve ‘Benim Kriterim bunlar ve sırf bunlardan dolayı bu zararlı maddeyi kullanmamalıyım.’ şeklindeki cümleleriz ile kendinize sürekli olarak telkinlerde bulunun.
  • Bir hafta boyunca sigara içmemeyi başardığınızda çok sevdiğiniz bir şeyi yapın. (Süre uzadıkça kendinizi farklı şekillerde ödüllendirin)

Sadece 6 adımlık bir uygulama ile kendi hayatınızı sevdiklerinize bağışlamanız oldukça kolaydır. Bu nedenle sigarayı bırakma konusunda elinizden geldiğince ısrarcı bir yaklaşım sergileyin. Sonucun başarılı olduğunuzu gördüğünüzde maddi olarakta bir sürü para arttırdığınızı göreceksiniz. Eğer bu süreci tek başıma atlatamam, mutlaka yardım almam gerek diyorsanız https://sigarayibiraktirma.com sitesi ile herhangi bir şekilde irtibat sağlamanızda yarar olacaktır.


Bir yanıt yazın

* alanlar zorunludur.